Strona internetowa na abonament – odkryj przewagę konkurencyjną dla swojego biznesu

strona-internetowa-na-abonament-irego

Czy zastanawiałaś/eś się kiedyś nad możliwością posiadania profesjonalnej strony internetowej bez większego obciążenia finansowego za jednym razem? Właśnie to oferuje strona internetowa na abonament. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala przedsiębiorcom, freelancerom i organizacjom na korzystanie z pełnowartościowej witryny internetowej w zamian za comiesięczną opłatę na pewien okres np. 12 miesięcy.

W tym artykule dowiesz się, czym jest strona internetowa na abonament, dlaczego warto ją wybrać, jak działa ten model, jakie są ceny, zakres projektu oraz gdzie można znaleźć zaufanych dostawców tego rodzaju usług.

Czym jest strona na abonament?

Strona internetowa na abonament to innowacyjne rozwiązanie, które aktualnie nie jest w Polsce dość popularne. Ale czym dokładnie jest strona internetowa na abonament i jak to działa? W tej sekcji przyjrzymy się koncepcji stron internetowych na abonament i zagłębimy się w ich mechanikę.

Strona internetowa na abonament to model biznesowy, w którym klienci płacą comiesięczne opłaty za stworzenie i utrzymywanie dla nich dedykowanej strony internetowej. Zamiast jednorazowej, dużej opłaty, użytkownicy mogą sobie pozwolić na własną witrynę, mniejszym nakładem finansowym na start.

Przykładowa struktura strony internetowej na abonament | IREGO ⓒ 2023

Jak działa strona na abonament?

Podstawą działania strony internetowej na abonament jest umowa pomiędzy dostawcą witryny, a klientem. Umowa określa warunki dostępu do witryny, opłaty comiesięczne, zakres usług oraz ewentualne dodatkowe koszty za usługi niestandardowe. W zależności od dostawcy, umowa może mieć różne okresy trwania, na przykład miesięczne, roczne lub dłuższe.

strony-internetowe-bydgoszcz-projekt-graficzny
Przykładowa strona internetowa wraz z makietą UX | IREGO ⓒ 2023

Dlaczego warto wybrać stronę na abonament?

Posiadanie strony internetowej w erze cyfrowej jest kluczowe w rozwijaniu i skalowaniu biznesu. Podstawową korzyścią jest to, że otrzymujesz stronę internetową, która jest profesjonalna i stworzona pod Twoje potrzeby bez konieczności dużego początkowego wydatku. Zamiast inwestować znaczną sumę pieniędzy na początku, użytkownicy płacą regularne, niższe miesięczne opłaty, co daje kopa firmie na start oraz ułatwia planowanie budżetu.

Niektórzy dostawcy, w ramach współpracy oferują również utrzymywanie i rozwijanie strony, dzięki czemu klient może skupić się na prowadzeniu swojego biznesu.

Jak wygląda rozwijanie i utrzymywanie strony na abonament?

W IREGO, obsługa strony internetowej na abonament wygląda tak, że w ramach podstawowej współpracy oferujemy regularne aktualizacje oprogramowania, dbanie o bezpieczeństwo oraz codzienne kopie zapasowe. Dzięki temu masz pewność, że Twoja strona jest pod profesjonalną opieką i nie grożą Ci niebezpieczeństwa związane z atakami hakerskimi, które są bardzo częste.

Dodatkową możliwością, którą można dokupić, jest pozycjonowanie strony internetowej, czy tworzenie wysokiej jakości treści – np. artykułów blogowych, czy nowych zakładek.

Dla kogo strona internetowa na abonament będzie najlepszym wyborem?

To rozwiązanie jest dedykowane przede wszystkim dla wszystkich firm i osób, które dopiero wchodzą na rynek i:

 • chcą rozłożyć koszta w czasie,
 • nie chcą zwlekać z intensywnym rozwojem firmy.

Jeśli jednak posiadasz budżet i możesz sobie pozwolić na jednorazowy, większy wydatek, to zdecydowanie warto przemyśleć standardowe, jednorazowe rozliczenie. Dla przykładu, w IREGO są dwie płatności – 50% przed rozpoczęciem projektu oraz 50% po zakończeniu i akceptacji.

Cena, modele abonamentowe i okres trwania abonamentu

Ceny i modele abonamentowe mogą się różnić w zależności od dostawcy i zakresu usług. W IREGO tworzymy strony internetowe na abonament – poniżej przedstawiamy cennik, który obowiązuje u nas.

Optymalizuj budżet

Abonament 12 miesięcy

Opłata aktywacyjna 1 miesiąc: 800 zł

300 zł / msc

Okres płatności: 11 miesięcy

Szablon graficzny personalizowany

Wsparcie techniczne

Pełna opieka i aktualizacje

Liczba podstron: do 5

Poprawki: nielimitowane

Kreacja treści po naszej stronie

Autorski system szybkości
i wydajności strony

Autorski system zabezpieczeń

Certyfikat SSL

Konfiguracja poczty w razie potrzeby

Przekazanie praw autorskich po zakończeniu abonamentu

Domena i hosting na rok

Instalacja analityki ruchu Google

Spłać szybciej i taniej o 200 zł

Abonament 24 miesiące

Opłata aktywacyjna 1 miesiąc: 800 zł

200 zł / msc

Okres płatności: 23 miesiące

Szablon graficzny personalizowany

Wsparcie techniczne

Pełna opieka i aktualizacje

Liczba podstron: do 5

Poprawki: nielimitowane

Kreacja treści po naszej stronie

Autorski system szybkości
i wydajności strony

Autorski system zabezpieczeń

Certyfikat SSL

Konfiguracja poczty w razie potrzeby

Przekazanie praw autorskich po zakończeniu abonamentu

Domena i hosting na rok

Instalacja analityki ruchu Google

Jak znaleźć rzetelnego wykonawcę strony internetowej na abonament?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, aktualnie nie jest to rozwiązanie popularne, natomiast są już firmy, które oferują tego typu usługę. Radzimy unikać freelancerów, a bardziej skierować się w kierunku firm, czy agencji interaktywnych. Unikaj również większych korporacji, bo tam paradoksalnie, jakość wykonanych stron nie jest najwyższa.

W poszukiwaniach należy znaleźć złoty środek – zacznij po prostu od Google i pootwieraj kilka-kilkanaście stron z wyników wyszukiwania. Szczególną uwagę zwróć na:

 • czy jest to firma zarejestrowana, która ma przygotowaną umowę na taką usługę,
 • jakość zrealizowanych stron – zweryfikuj estetykę i przetestuj pod kątem technicznym,
 • opinie, które są umieszczone w Google oraz na Facebooku,

Dodatkowo zwróć uwagę na to, czy wykonywane strony są przekonywujące pod względem sprzedaży usług/produktów firmy. Poniżej garść wskazówek, które pomogą to określić:

 • czy strona posiada intuicyjne menu i strukturę, po której łatwo się przemieszczać,
 • czy są wyraźne CTA (wezwania do działania) np. powtarzające, wyróżniające się przyciski kierujące do kontaktu, bezpłatnej wyceny, zapytania itd.,
 • czy strona główna posiada logiczną kolejność, która kieruje za rękę.
 • czy przeglądając daną stronę, jasno i wyraźnie się dowiadujesz co to za firma, co ma do zaoferowania i dla kogo.

niezobowiązująco i bezpłatnie

Dowiedz się więcej o stronie na abonament

Zostaw nam swój adres e-mail poprzez ten formularz, a skontaktujemy się i porozmawiamy o Twojej sytuacji. Doradzimy, czy strona internetowa na abonament w Twoim przypadku ma sens i omówimy ofertę.
  Dbamy o Twoje dane osobowe dlatego zostaną użyte wyłącznie w celu przetworzenia zamówienia, ułatwienia korzystania z witryny i realizacji zamówienia.

  FAQ – strona na abonament od IREGO

  Nie posiadamy ukrytych opłat.

  Tylko w przypadku, gdy zechcesz zamówić dodatkowe usługi np. pozycjonowanie. Bez dodatkowych usług cena jest stała.

  Tak. Otrzymujesz responsywną stronę internetową.

  Od momentu podpisania umowy, w ciągu 2 tygodni otrzymujesz nowoczesną stronę internetową

  Niestety nie – w przypadku strony na abonament opieramy się na szablonie graficznym, który mocno personalizujemy. Szablon strony internetowej jest profesjonalny i nowoczesny. Jeśli zależy Ci na realizacji strony internetowej oryginalnej i na indywidualnym projekcie graficznym, jedyną opcją jest rozliczenie standardowe – u nas 50% przed projektem i 50% po akceptacji.

  Tak, domena i hosting na pierwszy rok są wliczone w cenę.

  Nie. Domena i hosting są pod naszą opieką i dzięki temu otrzymujesz wsparcie techniczne. Nie musisz sobie zawracać głowy technicznymi aspektami – w pełni odpowiadamy za poprawne funkcjonowanie i reagujemy na każde problemy.

  Tak. Natomiast są one wyceniane dodatkowo. Mowa przykładowo o nowych zakładkach, wpisach blogowych, systemie rezerwacji, sklepie internetowym, czy newsletterze.

  Po zakończeniu abonamentu.

  Nie. Umowa jest zobowiązująca i po podpisaniu konieczne będzie uregulowanie wszystkich należności.

  W przypadku braku reakcji po otrzymaniu wezwania do zapłaty od kancelarii, wysyłamy wniosek o wpisanie firmy do KRD (Krajowy Rejestr Dłużników) oraz kierujemy sprawę na drogę sądową i windykacyjną. Dodatkowo wyłączamy stronę z użytku do czasu uregulowania należności.

  Podczas trwania okresu abonamentu to my odpowiadamy za wprowadzanie zmian. Po otrzymaniu dostępów, po okresie podstawowym możesz wprowadzać zmiany samodzielnie.

  Tak, instrukcję video, po zakończonym abonamencie.

  Podobne wpisy