Czym jest WordPress? Kompleksowy przewodnik.
|

Czym jest WordPress? Kompleksowy przewodnik.

W bardzo dużym uproszczeniu i skrócie WordPress to darmowe oprogramowanie do tworzenia stron internetowych. Około 35% wszystkich stron na świecie jest postawionych dzięki niemu. WordPress tak ogromną popularność zdobył, poprzez jego dwie główne zalety – prostota dla początkujących oraz uniwersalność w tworzeniu stron internetowych.

WordPress jest tak samo bardzo dobrym rozwiązaniem do tworzenia stron, zarówno dla osób początkujących np. właściciele małych firm, czy dużych agencji. Jest tak, dzięki jego dużej uniwersalności – stronę można postawić nie znając kodowania, np. na podstawie gotowych i darmowych szablonów, a równie dobrze można również napisać ją od zera.

5 powodów dlaczego warto tworzyć strony na WordPress
|

5 powodów dlaczego warto tworzyć strony na WordPress

Wokół tego systemu CMS narosło wiele dobrych opinii, ale również, gdy zyskał na popularności, to również tych złych. Głównie od osób, które projektują statyczne strony HTML lub od firm, które mają napisane swoje systemy CMS. Narzucają pewien tok myślenia, aby po prostu popularyzować swoje usługi — proste i logiczne. Tak samo ten artykuł — propaguję WordPressa, ponieważ uważam, że jest genialnym systemem, jeśli wiesz, jak się z nim obchodzić.