Czym jest WordPress? Kompleksowy przewodnik.
|

Czym jest WordPress? Kompleksowy przewodnik.

W bardzo dużym uproszczeniu i skrócie WordPress to darmowe oprogramowanie do tworzenia stron internetowych. Około 35% wszystkich stron na świecie jest postawionych dzięki niemu. WordPress tak ogromną popularność zdobył, poprzez jego dwie główne zalety – prostota dla początkujących oraz uniwersalność w tworzeniu stron internetowych.

WordPress jest tak samo bardzo dobrym rozwiązaniem do tworzenia stron, zarówno dla osób początkujących np. właściciele małych firm, czy dużych agencji. Jest tak, dzięki jego dużej uniwersalności – stronę można postawić nie znając kodowania, np. na podstawie gotowych i darmowych szablonów, a równie dobrze można również napisać ją od zera.

Czy każda firma powinna mieć stronę internetową?

Czy każda firma powinna mieć stronę internetową?

Od lat wszyscy często się spotykamy ze stwierdzeniem, że cały świat przechodzi do internetu. Można by było nawet rzecz, że tak naprawdę to już się przeniósł. Więc, czy każda firma powinna mieć stronę internetową? Większość aktualnych pokoleń sprawnie się porusza w sieci, a ten trend wciąż rośnie bardzo intensywnie – na początku 2022 roku, 87% wszystkich Polaków to byli internauci. Czyli około 30 milionów osób. Ten trend z roku na rok zwiększa się o około 4%.

5 powodów dlaczego warto tworzyć strony na WordPress
|

5 powodów dlaczego warto tworzyć strony na WordPress

Wokół tego systemu CMS narosło wiele dobrych opinii, ale również, gdy zyskał na popularności, to również tych złych. Głównie od osób, które projektują statyczne strony HTML lub od firm, które mają napisane swoje systemy CMS. Narzucają pewien tok myślenia, aby po prostu popularyzować swoje usługi — proste i logiczne. Tak samo ten artykuł — propaguję WordPressa, ponieważ uważam, że jest genialnym systemem, jeśli wiesz, jak się z nim obchodzić.

Jak w B2B stworzyć stronę internetową, która sprzeda Twoje usługi?

Jak w B2B stworzyć stronę internetową, która sprzeda Twoje usługi?

Zdecydowanie większa część osób zlecająca komuś wykonanie strony internetowej kieruje się myśleniem typu – „Strona zostanie postawiona i jakoś to będzie. Klientów będzie więcej i super”. I w jakimś procencie jest to prawda, ponieważ chociażby nawet najprostsza strona www buduje większe zaufanie do firmy niż do takiej, która takiej strony nie posiada w ogóle. Jest jednak wiele kwestii, które wpływają na to, czy strona znacząco wpływa na wzrost firmy, czy nie. Zebrałem je w listę i podsumuję w tym artykule